Kość ramienna, łokciowa i promieniowa, więzadła oraz mięśnie tworzą staw łokciowy. Dzięki odpowiedniej budowie można wykonywać różne ruchy ręką i przedramieniem. Zatem można rękę zginać, prostować, odwracać i nawracać. Staw łokciowy, tak jak i inne stawy może ulegać różnego rodzaju urazom. Nietrudno o złamanie, zwichnięcie czy skręcenie tego stawu. Najczęściej występującą kontuzją stawu łokciowego jest tzw.

https://purelife.net.pl/

łokieć tenisisty oraz łokieć golfisty. Co to za urazy i kontuzje? Łokieć tenisisty to entezopatia prostowników nadgarstka. Przyczyna leży w zmianach zachodzących w włóknach kolagenowych, które są materiałem budulcowym ścięgien. Ponadto powstają zmiany w wyniku przeciążeń oraz mikrourazów. Nazywanie urazu łokciem tenisisty jest dość mylące, ponieważ rzadko ten problem dotyka osób uprawiających ten sport zawodowo. Zazwyczaj uraz ten dotyczy osób wykonujących drobne ruchy ręką, np.

pisanie na klawiaturze czy robienie na drutach. Z kolei łokieć golfisty to entezopatia zginaczy nadgarstka. W większości przypadków przyczyny są podobne, z tym, że uraz znajduje się po wewnętrznej stronie łokcia. Zazwyczaj urazy objawiają się stanem zapalnym i bólem obejmującym ramię i przedramię. Ponadto pojawiają się problemy z wykonywaniem najprostszych czynności, takich jak trzymanie w ręce przedmiotów. Jeżeli staw nie uległ złamaniu, lekarze często zalecają unieruchomienie ręki na jakiś czas, zabiegi fizjoterapeutyczne, unikanie przeciążania stawu oraz przyjmowanie leków przeciwzapalnych.

https://rehvolta.pl/masaz-plecow/ toyota corolla wynajem długoterminowy